Cimrman, majitel, vlastník, liberál a jistě konzervativec, republikán a jistě čílý bojovník proti totalitě - tak vehementně hájil svá posvátná vlastnická práva, že vyhazoval nábytek nájemníků na ulici, zastavoval vodu, elektriku, plyn, důchodce, nedůchodce, kojenec, nekojenec - o hulvátství a aroganci nemluvě.

Ovšem mějme na paměti, že posvátné vlastnické právo, matka všeho pokroku, je nad zákonem a vůbec vším co společnost zná - a toto že je základní idea konzervativního liberalizmu. Cimrman byl prostě in!

Takže zmíněná svině (a tak byl Cimrman líčen) vzbudila svým chováním takovou pozornost, že se objevila jako odstrašující příklad i na obrazovkách konzervativně liberální televize a to dokonce vícekrát. U konzervativních liberálů všeho druhu budilo jeho chování a neohrožené hájení posvátných a nezadatelných práv nadšení - u zbytku národa pocit, že by se nestalo vůbec nic, kdyby výtečníka odvedl desátník národní gardy do světlíku jeho činžáku a se slovy „Neotáčejte se!“ mu vpálil kulku do týla.

Přání otcem skutku. Kulku do týla dostal, beze slova, u MacDonald’s na Václaváku, před očima své matky. Konzervativním liberálům se sevřela prdel, národu zatrnulo, jakými že to prostředky si terorizovaný nájemník musí nakonec sjednat spravedlnost. No nicméně účinnou a ostatně– A justice for all – spravedlnost pro všechny!

Chyba lávky!

Pán s pistolí v ruce, oblečený ve sportovní bundě, nebyl zubožený nájemník, ale Penio Matev Mangarov, Bulhar najmutý k vraždě páně Cimrmanovou chotí Martinou.. Že by ženuška byla další, vzpírající se, oběť darebákova teroru? Nikoliv.

Byla pouze zaměstnanec firmičky na nájemné vraždy! Ostatně v terorizování nájemníků, hájení posvátných a nezadatelných vlastnických práv, pokračovala ve stylu svého, tak nešťastně zesnulého, chotě. Takže to byla regulérní služba, kterou dostal zaměstnanec se slevou, jako dárek firmy, či nezdaněná malá domů – jak je u našich firem ostatně běžné.

Jenže kdyby!

Kdyby Cimrman nezasral svým mozkem, krví a rozžvýkaným BigMacem rohový stolek, výkladní skříň, stěnu a maminčin decentní kostýmek v Mekáči u Koně, kdyby jeho ženuška nemelouchařila, měli bychom zde dnes mezi námi chodícího, ležícího či spícího, prosperujícího vlastníka, majitele a podnikatele par excelence a jeho rodinku – jistě též čile podnikající. K úctě a obdivu by nám byly předkládány jejich schopnosti nakládat s kapitálem, hájit vlastnická práva, liberalizmus a demokracii. Kdybychom na přechodu museli uskočit před některým z jejich mercedesů, měli bychom správně zatleskat. Vždyť kapitál chce svoje, úsilí především.

A kdybychom byť jen udiveně pozvedli obočí, tak by nám bylo řečeno, že jsme přitroublá hovada. Blbci , kteří s vervou málo dostatečnou bojují proti dvanáct let neexistujícímu socializmu!

 Mám dojem že jsem něco popletl. Ach, tak!

Nikoliv Jára da Cimrman (velmi, velmi se omlouvám), ale

Ladislav Zimmermann, zesnulý 27. prosince L.P. 1998

konzervativně-liberální demokrat a podnikatel

Na konzervativně-liberální Slavín s mučedníkem!

Odvolací soud nechal manželku zastřeleného Zimmermanna ve vazbě

Datum: 04.03.2002
Autor: (ČTK)
PRAHA - Martina Šimánková-Zimmermannová a Viktor Oswald, obžalovaní s dalšími šesti lidmi z nájemných vražd a vydírání, zůstávají za mřížemi. Pražský vrchní soud totiž zamítl stížnosti proti rozhodnutí pražského městského soudu, který při lednovém hlavním líčení nevyhověl jejich žádostem o propuštění z vazby na svobodu.

Řekl to předseda senátu městského soudu Luboš Vlasák. Gang se u soudu zodpovídá z vraždy nechvalně proslulého majitele domu Ladislava Zimmermanna, kterou si podle obžaloby objednala jeho manželka, pětatřicetiletá Šimánková, i z vraždy osvětlovače Národního divadla Jindřicha Vítka. Skupina je podezřelá také z pokusu o vraždu britského občana a z vydírání jednatele První družstevní obchodní. Z přijímání objednávek vražd a najímání zločinců je viněn bývalý vojenský prokurátor, policejní šéf a majitel detektivní kanceláře Raul Kohner.

Proces byl v lednu po třítýdenním líčení odročen na duben. Pokračovat má čtením listin a zkoumáním odposlechů. "V současné době je spis u znalce," podotkl Vlasák. Soud již dříve rozhodl o přibrání dalšího znalce z oboru psychologie a psychiatrie. Soudce zatím neví, zda již v bulharském vězení vyslechli Penio Mateva Mangarova, kterého si podle žalobkyně Kohner najal na zastřelení Zimmermanna a Vítka.

Mangarov byl původně stíhán jako uprchlý. Při procesu ale vyšlo najevo, že české úřady mají od Interpolu informace o jeho uvěznění v Bulharsku za jinou trestnou činnost. Soud proto jeho případ vyloučil k samostatnému projednání. V kauze se tak stal svědkem, který dosud nikdy nevypovídal. Nyní se jeho výslech zajišťuje cestou právní pomoci. Policii přivedl na stopu Mangarova Tomáš Vajner, který se podle obžaloby podílel na vraždě Vítka. U soudu dřívější výpověď popřel s tím, že její znění ho naučili kriminalisté. "Mangarova jsem nikdy neviděl. Označil jsem ho proto, že jsem ho několikrát viděl na fotografiích, jež mi předložil major Jonáš," prohlásil. Městský soud zná Mangarova už dávno. V červnu 1998 jej jako vazebně stíhaného odsoudil a na neurčito vyhostil za podíl na vloupání. Počátkem listopadu 1998 byl Mangarov eskortován do Bulharska, odkud se ale zřejmě do Česka brzy vrátil. Podle obžaloby totiž již 27. prosince 1998 zastřelil Zimmermanna.

NEWTON Information Technology, s. r. o. Copyright (c) 2001
Zdrojem zpráv je PRÁVO, BORGIS, a.s. Copyright (c) 2000 - 2001

 back